Prvý zápas na hokejových MS slovenská dvadsiatka hladko prehrala 0:6 s Kanadou

Dnes v noci slovenskí hokejoví reprezentanti nemali ten najlepší štart na 42. juniorskom svetovom šampionáte v Buffale. V A-skupine hladko prehrali s vlaňajším vicemajstrom Kanadou 0:6.

Kanada – Slovensko 6:0 (1:0, 3:0, 2:0), Góly: 4. Steel (Makar, Kyrou), 22. Kyrou (Mete, Dubé), 26. Gadjovich (Makar), 31. Raddysh (Kyrou, Steel), 56. Comtois, 59. Gadjovich (McLeod, Timmins). Rozhodovali: Tufts (USA), Wiegand (Švaj.) – Hancock (USA), Jensen (Dán)., vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0

Zostava Slovenska: Hrenák – Korenčík, Hedera, Ivan, Bodák, Zeleňák, Fehérváry, Fereta, Matejovič – Kundrik, Kelemen, Smolka – Tamáši, Krivošík, Čacho – Ružička, Studenič, Buček – Roman, Solenský, Liška.

Aj keď v prvej tretine Kanaďania mali prevahu a strelili gól už v 4. minúte, naša obrana pracovala efektívne a spoľahlivo chytal aj brankár Hrenák. Rozhodujúcim bol začiatok druhej tretiny, keď Kanaďania v priebehu 9 minút strelili 3 góly, dva z nich v presilovkách. Najprv  Kyrou využil početnú prevahu a zvýšil na 2:0. O 4 minúty Gadjovich zavŕšil peknú akciu a v polovice zápasu Raddych zasa sa tešil z gólu, keď sme mali vylúčeného hráča. Paradoxom je, že iba chvíľu predtým Slováci mohli znížiť v oslabení, ale Ružičkovu strelu kanadský brankár vyrazil. V závere tretiny pre zmenu Slováci hrali presilovku, ale… ani raz nedokázali vystreliť na kanadskú bránku.

V tretej tretine Kanaďania hrali uvoľnene, výsledok zápasu bol jasný. Naša obrana dlhšie fungovala takmer bezchybne, ale v samotnom závere zápasu Comtois a Gadjovich zhoršili náladu nášmu brankárovi Dávidovi Hrenákovi, ktorý sa v tomto stretnutí poriadne zapotil a mal 46 úspešných zákrokov. Dostal však 6 gólov, z toho polovicu v našom oslabení.
Práve oslabenia najviac mrzeli nášho trénera Ernesta Bokroša, ktorý po zápase povedal: „Zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko, pretože sme hrali proti súperovi s veľkou silou. Najmä v úvode sme si predstavovali, že udržíme dlhšie stav 0:0. Žiaľ, dostali sme rýchly gól, aj keď v druhej polovici prvej tretiny sme zlepšili hru, ale v druhej tretine Kanada znova ukázala svoju silu a predvádzala svoju hru, na ktorú sme ťažko odpovedali. Čo ma najviac mrzí, bolo šesť vylúčení, z ktorých sme dostali tri góly.“

Zverencov trénera Ernesta Bokroša, tím ktorého tvorí 9 legionárov zo zámoria, 4 z Európy a 10 hráčov z domácej ligy, čaká už dnes v noci /o 2.00 hod. SEČ/ súboj s majstrom sveta USA, ktorý v domácej aréne bude možno ešte ťažším súperom. Potom v sobotu sa naši stretnú s Fínskom a na záver 1. januára o polnoci odohrajú posledný a možno kľúčový duel o postup do štvrťfinále proti Dánsku.