Putin vidí v USA politickú schizofréniu

Putin vidí v USA politickú schizofréniu

Ruský prezident Vladimir Putin popísal najnovšie správy o tom, že americký prezident Donald Trump údajne odhalil bezpečnostné tajomstvá ruskému ministrovi zahraničných vecí Sergejovi Lavrovovi, ako “politickú schizofréniu”

“Ak to americkí predstavitelia považujú za možné, sme pripravení poskytnúť Senátu a Kongresu prepis rozhovoru medzi Lavrovom a Trumpom,” povedal Putin 17. mája na tlačovej konferencii po stretnutí s talianskym premiérom Paolom Gentilonim.

Kremeľský poradca Jurij Ušakov nadviazal na Putinove vyhlásenie, keď uviedol, že zo stretnutia Trump-Lavrov nie je žiadna nahrávka a jediný dostupný záznam je prepis.

Tieto vyhlásenia prišli po tom, ako denník Washington Post vo svojom článku tvrdil, že Trump odhalil na stretnutí s ruským šéfom diplomacie a ruským veľvyslancom utajované informácie.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharová v reakcii na sociálnej sieti FB napísala: “Čítali ste znova americké noviny? Nečítajte ich. Môžu byť použité rôznymi spôsobmi, ale človek by ich nemal čítať – nedávno sa stali nielen škodlivými, ale aj nebezpečnými.”

“Vidíme v Spojených štátoch rozvíjajúcu sa politickú schizofréniu,” reagoval prezident Putin. Dodal tiež, že neexistuje žiaden iný spôsob, ako by “mohol vysvetliť obvinenia proti americkému prezidentovi”, že odovzdal Lavrovovi nejaké tajomstvo.

“Tí, ktorí destabilizujú vnútornú americkú politickú situáciu pomocou antiruských sloganov, buď nechápu, že prenášajú tieto nezmysly na svoju vlastnú stranu a sú len hlúpi, alebo tomu dobre rozumejú. V takom prípade, sú to nebezpeční a skorumpovaní ľudia, vysvetlil šéf Kremľa.

“V každom prípade ide o americkú záležitosť a nechceme a nemáme v úmysle do toho zasahovať,” uzatvoril ruský prezident.

Prezident Spojených štátov na sociálnej sieti Twitter už 16. mája v reakcii na článok Washington Post napísal, že o témach ako terorizmus má “absolútne právo” s Moskvou diskutovať. Trump zároveň poznamenal, že od Ruska chce, aby “výrazne posilnilo svoj boj” proti tzv. islamskému štátu.

Foto zdroj:https://www.rt.com/news/366925-putin-trump-phone-call/

(tom)