Roman Ruhig: Treba pracovať na spájaní ľudí  a nie populisticky vykrikovať

Roman Ruhig: Treba pracovať na spájaní ľudí a nie populisticky vykrikovať

„Čo robíte, všetci tí slovenskí národovci, natriasajúci tričkami predbiehajúc sa jeden pred druhým, komu viac bije srdce pre národ? Ďalej sa škriepite, kto je väčší národovec?“ Aj takéto otázky sme našli na sociálnej sieti a boli adresované právnikovi Romanovi Ruhigovi, ktorý je známy svojou odbornou, spoločenskou a občianskou angažovanosťou pri spájaní vlasteneckých síl. Roman Ruhig odpovedá:

Neškriepim sa s nikým, snažím sa robiť maximum pre spájanie pozitívnych národných síl, aby to tu bolo vždy do budúcnosti spoločne za Slovensko. V súčasnej situácii, keď Slovensko sa dostalo do hlbokej spoločenskej krízy, treba pracovať na spájaní ľudí, a nie iba populistický vykrikovať po námestiach.

Čoskoro to budú už dva týždne, odvtedy čo média informovali o tragickom konci dvoch mladých životov. Vyšetrovanie prebieha, ale o vypátraní a zatknutí vrahov sa v médiách už vôbec nehovorí. Dvojnásobná vražda vyzerá dnes ako zámienka na rozpútanie politického pekla. Nie je to politické a mediálne zneužitie dvoch nevinných obetí?

Politická opozícia a určitá skupina médií, dokázali využiť tragédiu proti súčasnej vláde na svoj prospech a dostať tisíce ľudí do ulíc. Celá slovenská spoločnosť a aj zahraničie je netrpezlivé pre zistenie resp. vyšetrenie okolností tragického skončenia dvoch mladých životov. Všetky informácie a podozrenia, ktoré nám prinášajú média, sú skôr mediálnymi kačicami a polícia stále nemá páchateľa. Polícia predvádza podozrivých, ktorých ponúkajú média a následne sa nič nepotvrdí a sú prepustení na slobodu. Politika a politikárčenie zastreli podstatu, kvôli ktorej ľudia vyšli do ulíc – kto vraždil a kto si prípadne vraždu objednal.

Je označenie tunajšej situácie za majdanizáciu výstižné?

Je to smutné, ale áno. Každý z nás by sme si však mal uvedomiť, že majdanizácia spoločnosti nevyšetrí vraždu dvoch mladých ľudí a ani žiadnu inú kriminalitu. Kriminalita sa deje aj na najvyšších miestach, to všetci vieme. Ani jeden politik nie je svätý, či je vo vláde alebo v opozícii. Treba si uvedomiť, že majdan, ktorý tu chystá opozícia a zahraničné mimovládne organizácie, je krokom k ešte väčšej kríze, než akú zažívame dnes. Riešením je spojiť ľudí do nového občianskeho hnutia, ktoré bude schopné vymeniť tých tzv. štandardných politikov, ktorí tu robia dusno, poškodzujú občanov a vytvárajú prostredie, kde sa ľudia oprávnene cítia byť neslobodní vo vlastnom štáte. Len vláda ma svoju SBS platenú z našich daní, ktorá sa volá polícia. Základnou podmienkou pre zmenu situácie je, aby policajti vyšetrovali a odhaľovali kriminalitu nielen pri ukradnutom bicykli, ale aj na najvyšších miestach, a potom ľudia nebudú musieť chodiť do ulíc.

Kam to asi v súčasnosti a blízkej budúcnosti smeruje?

Uvidíme. Majdan na Slovensku v súčasnosti organizujú aj mimovládne organizácie, ktoré dostávajú financie najmä zo zahraničia. Bežní občania sa nechávajú zlákať do ulíc prostredníctvom mainstreamu, lebo to vnímajú ako občiansku spolupatričnosť a vyjadrenie úcty k obetiam dvoch mladých ľudí. Za zvolávaním ľudí do ulíc však možno vidieť aj úplne iný význam. Smrť dvoch mladých ľudí využíva liberálna opozícia na výzvu k predčasným voľbám, ktorá je organizovaná zo zahraničia. Dôkazom toho je množstvo používaných transparentov na verejnosti písaných iba v anglickom jazyku.

Môžeme veriť tomu, že za súčasnou snahou o destabilizáciu Slovenskej republiky nie je George Soros?

Prezident Andrej Kiska sa súkromne stretol v New Yorku v septembri 2017 s Georgom Sorosom v čase Valného zhromaždenia OSN. Podľa tvrdenia Andreja Kisku vraj hovorili o tom, ako pomôcť lepšie integrovať rómsku komunitu na Slovensku. Kiska ale nemá svedkov z tohto stretnutia a nie je možné  verifikovať skutočnosti, o čom spoločne diskutovali. Pýtajme sa: Hovorí Andrej Kiska pravdu, ak neexistuje ani protokol z tohto stretnutia? Je Andrej Kiska naozaj prezidentom Slovenskej republiky, alebo ide o osobu nasadenú do prezidentského kresla pôvodne prezlečenú za anjela, na čo naleteli viacerí slovenskí voliči? Ale tých otázok je podstatne viac…

(rkh)

Foto: autor