Ronaldo vinu za daňové úniky stále popiera

Ronaldo vinu za daňové úniky stále popiera

Hviezda Realu Madrid útočník Cristiano Ronaldo sa ocitol vo veľkých problémoch, čelí totiž obvineniu z daňových únikov. Tridsaťdva ročný portugalský reprezentant sa podľa španielskych úradov dopustil v rokoch 2011 až 2014 daňových podvodov v celkovej výške 14,7 milióna eur.

Ronaldo dokonca v pondelok 31. júla vypovedal v tejto veci pred španielskym súdom. Jeho výpoveď údajne trvala 90 minút. Hviezdny futbalista opätovne svoju vinu poprel. Ronaldo mal podľa obvinenia španielskej prokuratúry prevádzať peniaze zo Španielska prostredníctvom agentúry Gestifute do daňových rajov na Panenských ostrovoch a v Belize, kde boli pre tento účel založené fiktívne spoločnosti posielajúce financie ďalej. Ide o rovnaký scenár, ktorým sa pokúsil vyhnúť plateniu daní najväčší Ronaldov rival Lionel Messi. Aj toho španielske štátne zastupiteľstvo vlani z daňových únikov obžalovalo a argentínsky futbalista bol nakoniec odsúdený k pokute 3,5 milióna eur a do väzenia na 21 mesiacov. Do väzenia však podľa španielskych zákonov nemusí nastúpiť.

Ronaldo, ktorému pravdepodobne hrozí v Španielsku rovnaký trest, všetky obvinenia tvrdošijne popiera. Jeho klub, madridský Real, sa za svojho hviezdneho hráča tiež postavil. „Sme absolútne presvedčení o Ronaldovej nevine a stojíme za ním,“ stojí vo vyhlásení madridského klubu.

Štvornásobný držiteľ Zlatej lopty prestúpil do Realu v lete 2009 za vtedy rekordnú čiastku 94 miliónov eur z Manchesteru United. V júni bol Ronaldo magazínom Forbes druhýkrát za sebou vyhlásený za najlepšie zarábajúceho športovca na sveta, keď za minulý rok zarobil 93 miliónov eur.

Foto zdroj:http://www.football.fr/espagne/articles/real-madriod-un-nouveau-record-pour-ronaldo-880914/

(bre)