Seehofer sa bude v kresle nemeckého ministra vnútra snažiť o deportácie migrantov

Seehofer sa bude v kresle nemeckého ministra vnútra snažiť o deportácie migrantov

Doterajší bavorský premiér a predseda Kresťansko-sociálnej únie (CDU) Horst Seehofer sa v novej nemeckej spolkovej vláde ujme kresla ministra vnútra. Politik sa vo svojom najnovšom rozhovore pre nedeľník Bild am Sonntag zmienil o politike rýchlejších deportácií a potreby väčšieho množstva kamier na verejných priestranstvách.

Podľa jeho názoru sa v najbližšej budúcnosti musí počet deportácií v porovnaní so súčasnosťou výrazne zvýšiť. Dotknúť by sa to malo predovšetkým tým žiadateľov o azyl, ktorí sa dopustili trestného činu, alebo sú vo všeobecnosti považovaní za nebezpečných. Seehofer dodal, že ak chce Nemecko ostať aj naďalej otvorenou a liberálnou krajinou, musí štát týmto spôsobom chrániť svojich občanov.

Predseda sesterskej strany Merkelovej CDU je známy kritickým postojom voči politike otvorených dverí, ktorú kancelárka od roku 2015 v krajine presadzovala. V súvislosti s najnovšími plánmi vyhlásil, že rozhodnutie ohľadne zmien v azylovej politike musí byť vykonané v krátkom čase. Upozornil tiež na to, že Nemecko nebude viac tolerovať nebezpečné zóny obývané migrantmi.

Angela Merkelová existenciu týchto zón doteraz popierala. Koncom februára však priznala, že podobné zóny, kde sa ľudia necítia bezpečne sa v Nemecku skutočne nachádzajú. „Existujú také miesta a je potrebné ich nazvať pravým menom a treba s tým niečo urobiť,“ uviedla šéfka nemeckej vlády s tým, že je načase, aby úrady zaistili občanom v tomto smere bezpečnosť.

Tri roky po utečeneckej kríze vskutku dosť dlhá doba na konečné uvedomenie si reality…

Foto zdroj: http://www.thomas-kuhlenbeck.com/realistic-style/component/content/article/6-shop-art/222-seehofer-merkel.html

(tom)