Skončí sa Trnavská bežecká trilógia – Zimný beh zdravia

Skončí sa Trnavská bežecká trilógia – Zimný beh zdravia

V sobotu na sviatok Troch kráľov sa uskutoční posledný z troch behov Trnavskej bežeckej trilógie. Na svoju prvú časť, na Štefana, sa na štart postavil rekordný počet bežcov – 287. Na strednú – Trnavský novoročný beh – pozvali organizátori takmer tristo športovcov do historickej časti Trnavy, na Trojičné námestie.

Poslednú časť Zimného behu zdravia, Trojkráľovú šestku, pripravujú organizátori na sobotu v areáli Atletického klubu AŠK Trnava a predpokladajú, že účastníkov bude ešte viac. Nový rok 2018 sa začína a bolo by dobré vkročiť, resp. vbehnúť doň činom, ktorým urobíme niečo dobré pre svoje zdravie.

Rekreačný beh ako jedna z najjednoduchších foriem telesnej aktivity môže kompenzovať väčšinu negatívnych dôsledkov dnešného spôsobu života. Zdravie by sme nemali vnímať len ako neprítomnosť choroby, ale najmä ako stav telesnej a duševnej pohody. Pozor na beh si však musia dávať ľudí so srdcovocievnymi ochoreniami, cukrovkou, ortopedickými problémami a starší ako päťdesiat rokov, tam je skôr namieste rezká chôdza.

(iri)

Foto zdroj: http://beh.sk/poradna/bezecky-trening-v-zime/