Skripaľová vraj nechce kontaktovať svojich blízkych. Ruská ambasáda jej údajné stanovisko spochybňuje

Skripaľová vraj nechce kontaktovať svojich blízkych. Ruská ambasáda jej údajné stanovisko spochybňuje

Júlia Skripaľová odmietla kontakt s ruským veľvyslanectvom a svoju sesternicu v Moskve požiadala, aby rodina nehovorila v jej mene. Stanovisko dcéry otráveného bývalého špióna Sergeja Skripaľa sprostredkovala metropolitná polícia v Londýne.

Skripaľová v ňom ďalej uviedla, že aj naďalej trpí účinkami nervovo-paralyticke látky a jej otec Sergej zostáva „vo vážnom stave“.

Priznala, že ruská ambasáda mala záujem kontaktovať ju, avšak pomoc Moskvy nateraz odmietla. „Ak svoj názor zmením, viem ako ich kontaktovať,“ dodala.

Júlia ešte minulý týždeň po prebratí z kómy svoju sesternicu v telefonickom rozhovore informovala, že ona aj otec sú v poriadku.

Viktória Skripaľová sa v súvislosti s telefonátom zmienila o svojom pocite, že Júlia nehovorila celkom slobodne. Podľa jej názoru bol s ňou počas telefonického rozhovoru s ňou prítomná aj tretia osoba.

Západné médiá informovali, že Spojené štáty sú na svojom území pripravené poskytnúť Skripaľovcom útočisko pod novou identitou. Rusko v tejto súvislosti poukázalo na možnú angažovanosť americkej CIA s tým, že premiestnenie Skripaľovcov do USA by mohlo byť považované za únos.

Ohľadne najnovšieho stanoviska Júlie Skripaľovej sa vyjadrila aj ruská ambasáda v Londýne, ktorá spochybnila autentickosť jej slov. Veľvyslanectvo sa obáva, že dcéra otráveného agenta je držaná v Británii ako rukojemník.

(tom)

Foto zdroj: https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/mobile-phone-sergei-skripal-daughter-12248068