Skupine Scooter hrozí trest za koncert na Kryme

Skupine Scooter hrozí trest za koncert na Kryme

Nemecká skupina Scooter priletela nočnou linkou do krymského mesta Simferopoľ a  vystúpila na festivale ZBFest v Balaklave. Teraz jej za to hrozí trest od ukrajinskej vlády. Kyjev totiž považuje ich prekročenie hraníc za nelegálne.

Nemecký denník Bild už skôr informoval, že skupine Scooter môže hroziť až osem rokov väzenia za vystúpenie v Balaklave. Noviny síce napísali, že je veľmi nepravdepodobné, že hudobníkom bude uložený trest odňatia slobody. No hrozia im iné sankcie, napríklad zákaz vstupu na Ukrajinu po dobu troch rokov. Podľa ukrajinského veľvyslanca v Nemecku, rozhodnutie kapely Scooter odcestovať na Krym, možno považovať za trestný čin so závažnými právnymi dôsledkami. Ukrajinské úrady podľa neho už podnikajú patričné kroky.

Spevák  kapely H.P.Baxxter sa už dávnejšie vyjadril, že na Krym ide hrať pre fanúšikov a nie sa politicky angažovať. Scooter je jedna z najznámejších nemeckých skupín, bola založená v roku 1993. Hrá elektronickú hudbu rôznych žánrov. Jej posledný album Ace vyšiel vlani. ZBFest sa na Kryme konal druhýkrát, minulý rok ho navštívilo 15 tisíc ľudí. Tento rok organizátori očakávali až 40 tisíc návštevníkov.

Foto zdroj:https://www.ticketportal.sk/Event/SCOOTER

(bre)