Slalom nevyšiel podľa predstáv: Vlhová je trinásta, Velez-Zuzulová sedemnásta

Slovenské reprezentantky v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová a Veronika Velez-Zuzulová v dnešnom slalome na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu sa nedostali do elitnej desiatky.

V prvom kole sa nedarilo všetkým štyrom slovenským reprezentantkám, ktoré nastúpili. Naša najväčšia nádej Petra Vlhová od začiatku sa nedostala do správneho tempa, bola pomalšia a   predviedla svoju najhoršiu jazdu v tejto sezóne. V cieli bola až dvanásta a za predbežnou líderkou Wendy Holdenerovou zo Švajčiarska zaostávala o 2,23 sekundy.

Skúsená Veronika Velez-Zuzulová tiež  mala niekoľko drobných chybičiek a skončila tesne za prvou dvadsiatkou – na 21. mieste so stratou 2,57 sekundy. Ostatné dve Slovenky sa nedostali do prvej tridsiatky. Barbara Kantorová mala odstup 5,73 sekundy na líderku a bola na 40. mieste. Mladučká, iba 18-ročná Soňa Moravčíková svoju jazdu dokonca nedokončila.

Hneď po skončení svojej prvej jazdy sklamaná Petra Vlhová pre Slovenskú televíziu povedala: „Od prvej bránky som nechytila rytmus a celý slalom som sa trápila. Dopadlo to tak, že som prišla s veľkou stratou. Som sklamaná, ale nedá sa nič robiť. Teraz to mám ťažké. Odstup je vysoký a v takej situácii je pre mňa ťažké nájsť motiváciu. Som nastavená tak, že pre mňa je dobrý výsledok iba pódium. Budem sa snažiť dať do toho všetko,” zdôraznila.

Veronika Velez-Zuzulová to vzala pragmatickejšie: „Bolo to náročné, moje pocity po jazde neboli ideálne. Ak v konečnom účtovaní budem do 10. miesta, budem spokojná. Je to najmä o vyrovnávaní sa s tlakom, tie najlepšie ho zvládli a preto sú na popredných miestach.“

Bohužiaľ, ani to druhé kolo pre nás dnes nedopadlo podľa predstáv. Pre Veroniku Velez-Zuzulovú to bolo už posledné individuálne vystúpenie pod piatimi kruhmi. Trať prechádzala razantnejšie, ako v prvom kole, ale neposunula sa oveľa vyššie vo výsledkovej listine. Petra Vlhová tiež mala šancu dosiahnuť dobrý výsledok, ale urobila jednu chybu, ktorá preškrtala všetky jej nádeje. Celkovo naše reprezentantky skončili na 13. a 17. mieste.

Ženy – slalom: 1. Frida Hansdotterová (Švédsko) 1:38,63 min, 2. Wendy Holdenerová (Švajčiarsko) +0,05 s, 3. Katharina Gallhuberová (Rakúsko) +0,32, 4. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,40… 13. Petra Vlhová +2,95, 17. Veronika Velez-Zuzulová +3,44, …