Slováci nechcú mať susedov, ktorým by neverili

Vedci Sociologického ústavu Slovenskej akadémie vied urobili prieskum európskych hodnôt EVS 2017, ktorý sa opakuje v deväťročných cykloch. Podľa neho nechcú slovenské domácnosti susedov Rómov v 62 percentách, prisťahovalci a zahraniční robotníci sú neprijateľní pre 43 percent, moslimovia pre 54 percent a homosexuáli pre 37 percent opýtaných…

Pri porovnaní výsledkov z roku 2008 a teraz je zjavné, že tolerancia Slovákov k ľuďom inej rasy, národnosti či náboženstva klesla. Predtým nechcelo vo svojom okolí zahraničných robotníkov  16 percent a moslimov 21 percent. Najviac prekážajú moslimovia obyvateľom západného Slovenska, najvyššia miera je v Bratislavskom kraji, až 41 percent, obyvateľom malých obcí do tisíc obyvateľov a respondentom starším ako 65 rokov.

Niet divu. Radikálni moslimovia, ktorí pred kresťanskými sviatkami – a nielen pred nimi –  útočia na Vianočné trhy alebo na kostoly, určite nevzbudzujú v Slovákoch dôveru. Práve dnes odhalili v Berlíne pamätník dvanástim obetiam vlaňajšieho teroristického útoku na Vianočné trhy, pri ktorom bolo zranených niekoľko desiatok ďalších. Mená obetí budú zvečnené na schodoch k Pamätnému kostolu cisára Viliama na námestí Breitscheidplatz, kde sa útok odohral.

Foto zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/273235/moslimovia-maju-u-nas-modlitebnu-aj-v-panelaku/

(iri)