Slovenskí hokejisti môžu niekedy v budúcnosti opäť excelovať…

Hokejový turnaj MECA Hockey Games 2017 v nórskom Hamare sotva skončil a už slovenskými médiami prebehla správa, že naše vystúpenie zatienil „výlet“ našich hokejistov na čele s Vladimírom Draveckým (32), útočníkom so 73 duelmi, do nočného klubu, kde alkohol nechýbal, a preto bol vraj Dravecký diskvalifikovaný vedením slovenského tímu a „poslaný domov“.

Generálny manažér slovenského hokeja Miroslav Šatan to skomentoval s tým, že návšteva baru nebola príčinou stiahnutia Draveckého, ale mal to byť fakt, že kapitán reprezentácie  nebol schopný zvládnuť rannú tréningovú záťaž a pôsobil tak, že by nemusel obstáť ani v zápasoch. Šatan taktne dodal, že Dravecký má celý rad osobných problémov, ktoré mu želá vyriešiť si čo najskôr, no v danej chvíli niet viac dôvodu sa ním zaoberať.

Duel s domácim Nórskom 1:0 v náš prospech po trestnom strielaní bol posledným zápasom Slovákov pred ZOH 2018 v Pjongčangu. Vydobyl nám druhé miesto na turnaji, nestačili sme iba na olympijský výber Rusov.

Do výberu slovenskej reprezentácie sa dostali viacerí skúsení hráči. Kanadský kouč Craig Ramsay sa rozhodol spoliehať sa na týchto mazákov: brankár Branislav Konrád (30), obrancovia Ivan Baranka (32), Dominik Graňák (34), 172 duelov za SR, Tomáš Starosta (36), 132 duelov za SR, Andrej Meszároš (32), Ivan Švarny (33), 113 duelov za SR a útočníci Michal Miklík (35), Peter Olvecký (32) a napokon spomínaný Vladimír Dravecký (32).

Najmä brankár Konrád sa blysol v zápase proti Nórom ako náš najlepší vyhlásený hráč. Na turnaji sa mal predstaviť majster sveta z roku 2002 v Goteborgu Ladislav Nagy, vyradilo ho zranenie. Craig Ramsay s ním chce aj naďalej rátať. Jeho tím má byť vzácnou kombináciou starších a mladých hráčov.

Posledná previerka pred ZOH 2018 bola ukančená. Ako obstál slovenský tím? Hoci turnaj nevyhral, akiste vo fanúšikoch zanechal dobrý dojem. Všetci hráči sú bojovní, nikto z nich sa nefláka, majú optimistický herný postoj, nebojácny a plný sebadôvery. To je na ich hre vidieť. Korčuľujú dobre, hladko a rýchlo – až kým sa neunavia. Kvôli únave boli naše tretiny výkonnostne také rozdielne? Aj proti Rusom sme vedeli dominovať celú tretinu, aby sme vzápätí boli znenazdajky prekorčuľovaní súperom.

Fyzická kondícia, zdá sa, je achilovou pätou slovenského tímu a tréner Craig Ramsay by mal tvrdo práve na nej zapracovať s každým hráčom. Slovenský hokejový výber potom môže byť schopný aj olympijského zázraku a prekvapiť všetkých na celej čiare.

(kat)

Foto zdroj: https://www.hockeyslovakia.sk/sk/article/ramsay-a-satan-nominovali-hracov-na-turnaj-do-norska