Slovenskí olympionici na Zimnej olympiáde 2018 v čičmianskych ornamentoch

Slovenskí olympionici na Zimnej olympiáde 2018 v čičmianskych ornamentoch

Vyše päťdesiatka slovenských reprezentantov sa na Zimných olympijských hrách 2018 v kórejskom Pjongčangu (9. – 25. februára), do ktorých ostáva „už len“ niekoľko desiatok dní, predstaví v oblečení s motívom čičmianskych ornamentov, ktoré zdobia známe drevenice z tejto írečitej slovenskej obce.

Čičmiansky motív nebude použitý prvý raz. Premiéru mal na olympijských hrách v roku 2012 v Londýne, potom aj v Soči v roku 2014 a Riu de Janeiro 2016. V dvojročných odstupoch je tu tento vzor opäť v potlači na rukaviciach, šáloch, čiapkach, čelenkách, ponožkách, svetroch, bundách, teplákoch, tričkách a iných artikloch (batožina, cestovné tašky, ruksaky), z vonkajšej i vnútornej strany, s prevládajúcou červenou farbou (na rozdiel od pôvodnej bielej farby ornamentov).

Oblečenie ladí do bielych, sivých, čiernych a červených odtieňov. Hlavným prvkom kolekcie je nástupová súprava, ktorú tvorí zimná vetrovka a otepľovačky. V nich sa slovenská výprava predstaví na otváracom i záverečnom ceremoniáli ZOH 2018.

Slovenský olympijský výbor predviedol sériu olympijského oblečenia 21. novembra v Bratislave počas Fashion Show v Bratislave, ktorej sa zúčastnili aj veľvyslanec Kórejskej republiky na Slovensku Taero Lee, prezident SOV Anton Siekel, generálny sekretár Jozef Liba i športový riaditeľ Roman Buček, ktorý povedie výpravu. Jej ambasádormi budú bronzový medailista zo ZOH 2010 v biatlone Pavol Hurajt a brankárka tímu hokejistiek SR vo Vancouvri Zuzana Tomčíková. 

Celkove by v Pjongčangu malo súťažiť viac než tritisíc športovcov z vyše 90 krajín sveta v rekordnom počte 102 disciplín.

Foto zdroj: www.SOV.sk

(kat)