Slovenskou tenistkou roka sa stala Magdaléna Rybáriková

Skvelá Magdaléna Rybáriková (29) ešte nikdy takto vysoko nebola! Rybáriková totiž po polročnej pauze a dvoch operáciách na jar figurovala v rebríčku WTA až na 431. mieste, aby už v októbri 2017 skončila na pre ňu historickej 26. pozícii.

Aj na turnaji v rakúskom Linzi Rybáriková ukázala, čo všetko vie s raketou a loptičkou a hoci napokon vo finále prehrala (z trofeje v Linzi sa tešila Češka Strýcová), zúfať si veru nemusí. V druhej polovici októbra sa Magdaléna vyštverala už na 25. priečku WTA Race (rebríček na základe výsledkov v aktuálnej sezóne).

Rybáriková nastúpila na finále v Linzi s obviazaným stehnom a ustavične sa sťažovala na bolesti. Čoskoro však vyhlasuje: „Je to skvelé. Moje zranenie už vyzerá v poriadku…“

Dobrá správa, že si predsa len zahrá na tzv. malých MS., akoby zahojila jej slabiny.

Vrcholom fenomenálneho návratu Rybárikovej medzi elitu aj tak bol už postup Magdalény do semifinále dvojhry Wimbledonu, čo sa ešte žiadnej Slovenke v histórii nepodarilo. Rybáriková robí tento rok slovenských tenisovým fanúšikom radosť a v dobrých výkonoch pokračuje aj v závere sezóny. To povestné semifinále vo Wimbledone pozorne sledovala aj Dominika Cibulková. Cez internet vyjadrila podporu jednej zo semifinálových hráčok…

Najznámejší svetový tenisový turnaj Wimbledon, semifinále, dvojhra žien, ako už bolo vyššie uvedené, po prvý raz v histórii sa v ňom ocitá Slovenka a zatiaľ čo Dominika vypadla už v treťom kole prehrou s Chorvátkou Konjuhovou, Magdaléna Rybáriková sa prebila až tak ďaleko. Do finále ju síce nepustila Garbine Muguruzová, španielska Venezuelčanka, no napriek prehre to Rybáriková vzala športovo a uznala, že jej súperka bola oveľa lepšia, ďakujúc za nesmiernu podporu každému jednému fanúšikovi.

Foto zdroj:https://sport.aktuality.sk/fotogaleria/286366/magdalena-rybarikova-darcek-za-odmenu-ja-takto-nerozmyslam/5/

(kat)