Strastiplné vianočné cestovanie, niektoré vlaky sú už plné

Strastiplné vianočné cestovanie, niektoré vlaky sú už plné

Vianočné sviatky sú už tradične zaťažkávacou skúškou pre prepravcov, ale predovšetkým pre cestujúcich. Mnohé spoje sú už vypredané a ak si cestujúci nezabezpečili miestenky, musia sa pripraviť na tlačenicu a znížený komfort cestovania.

Mnohé vlaky z Bratislavy do Košíc sú dva dni pred Štedrým dňom už plne obsadené. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) preto odporúča využiť mimoriadny rýchlik R 11609, ktorý pôjde v piatok 22. decembra z Bratislavy o 13:37 hod. a zatiaľ ponúka ešte voľné miesta. Tento rýchlik bude vypravený aj v piatok 5. januára 2018. V opačnom smere pôjde mimoriadny rýchlik R 11610 z odchodom z Košíc o 14:25 hod., a to v pondelok 1. januára 2018 a v nedeľu 7. januára 2018.

Okrem toho železnice počas sviatkov vypravia aj 22 posilových vlakov rôznych kategórií a posilnia aj 35 vybraných IC vlakov o 75 vozňov druhej triedy. Cestovné poriadky mimoriadnych rýchlikov, prehľad posilových vlakov a prehľad posilnených IC vlakov nájdu cestujúci na stránkach prepravcu.

Cestovné lístky a miestenky si cestujúci môžu zakúpiť v pokladniciach ZSSK alebo prostredníctvom e-shopu. ZSSK cestujúcim odporúča, aby si v záujme osobného komfortu vo vlaku včas zabezpečili rezerváciu miesta, hoci väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková. Cestujúci by rozhodne mali využívať alternatívne predajné kanály a vyhnúť sa tak čakaniam v radoch pri pokladniciach.

(bre)

Foto zdroj: http://edusmile.sk/wp-content/uploads/2017/04/cestovanieplne.jpg