Svidník pozýva na Deň ľudových tradícií a Pirohy 2017

Svidník pozýva na Deň ľudových tradícií a Pirohy 2017

Slovenské národné múzeum – Múzeum ukrajinskej kultúry vo Svidníku už tradične pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva na Slovensku pripravuje druhú septembrovú nedeľu Deň ľudových tradícií.

Ako každý rok, neoddeliteľnou a najlákavejšou časťou pestrého celodenného programu bude medzinárodná súťaž v príprave pirohov. Ale organizátori pripravili ešte niečo atraktívnejšie – pokus o rekord v uvarení pirohov. Návštevníci okrem toho budú mať možnosť ochutnať aj županské pirohy.

Už tradične od rána súčasťou podujatia bude výstava ovocia, zeleniny a kvetov, ponuka včelích produktov, ukážka rôznych typov úľov a rozmanitých včelárskych pomôcok, prezentácia tradičnej remeselnej výroby a remeselného spracovania prútia, dreva, hliny, kovu a kože, poradenská a osvetová činnosť zúčastnených záujmových združení. Na rodiny s deťmi čaká zábava na kreatívnom ihrisku.

Deň ľudových tradícií a Pirohy 2017 sa uskutočnia v areáli skanzenu v nedeľu 10. septembra 2017. Tohtoročné podujatie sa uskutoční pod záštitou predsedu Prešovského samosprávneho kraja Petra Chudíka a jeho spoluorganizátormi budú mesto Svidník, OZ Rusínsko-ukrajinská iniciatíva, Regionálna rada Zväzu Rusínov-Ukrajincov SR vo Svidníku a organizácie slovenských zväzov záhradkárov a včelárov vo Svidníku.

Foto zdroj:

(bre)