Tomáš Bezdeda: Treba žiť, baviť sa a smiať, lebo všetko je v živote len raz

Tomáš Bezdeda: Treba žiť, baviť sa a smiať, lebo všetko je v živote len raz

Sympatický finalista prvej série šou Slovensko hľadá SuperStar sa stále živí  muzikou. Istý čas sa takmer stratil z dohľadu, urobil si vysokú školu, má  množstvo záujmov, športuje, cestuje a dvanásť rokov po spomínanej súťaži pripravuje svoj štvrtý album.

 Na sklonku minulého roka ste pobudli v Amerike. Nebolo to prvýkrát. Prezraďte, čo ste tam robili, ako ste trávili čas? 

Bol to môj druhý pobyt v Spojených štátoch. Za mojimi návštevami netreba hľadať nič extra, mám tam strýka, ktorý emigroval ešte počas komunizmu. Spoznal som tam zopár úprimných, milých ľudí, veľa som cestoval, zažil. Kúpil som si gitaru, z ktorej sa veľmi teším. Amerika je krásna zem, pestrofarebná, už aj podľa úsmevu ľudí, ale nie všade sa ľudia smejú „rovnako“. Ja som si ju zamiloval. Ľudia majú často skreslené informácie na Ameriku, a to najmä len podľa toho, aký status vydá ich momentálna hlava štátu. V Kalifornii je stále teplučko, slniečko a je tam minimálna vlhkosť. Aj preto sa tam dá vydržať pri vysokých teplotách v lete. Navštívil som štyrikrát San Diego, Temecula, Los Angeles, Riverside, Route 66, no a, samozrejme, nenechal som si ujsť zápasy NHL.

Podľa fotografií na sociálnych sieťach vám spoločnosť robila aj gitara. Zahrali ste si v nejakom klube?

Bolo to skôr len také vystúpenie pre Čechov a Slovákov, ale musím sa pochváliť, že som si to skúsil aj v naozajstnom klube pre Američanov a mám na to pekné spomienky. Mal som veľký rešpekt pred hraním, no musím povedať, že Američania sa dokážu baviť a žiadna paradajka do mňa neletela…

Ako vnímate tamojšiu hudobnú scénu, má šancu uchytiť sa tam aj slovenský spevák?

Tam chce byť každý muzikant, herec, umelec, skrátka – hviezda. Je veľa takých, čo žijú v tom omyle celý život a nedokázali nič. Potom je zopár takých, čo hrajú v Hollywoode a ďalší spievajú na veľkých štadiónoch a celkom im to ide. Pri takom pretlaku umelcov je to naozaj aj o šťastí, či si vás niekto všimne alebo nie. Pretože ak niekto tvrdí, že musíte byť talent a najlepší a robiť tie najlepšie veci, tak s touto podmienkou už všetci dávno rátajú a akoby ste ju už preskočili, keď si na vás sadá to šťastie. Myslím si, že šanca uchytiť sa je vždy, len je to o tom čase, ktorý tam človek je ochotný stráviť, urobiť pre to všetko, byť až príliš extrovert a nehanbiť sa urobiť čokoľvek. Myslím si však, že Američania majú dosť svojich talentov.

Absolvovali ste viacero televíznych šou, spievali ste, tancovali, prezliekali sa za rôzne iné spevácke osobnosti… Rád prijímate pozvania do podobných projektov?

To sú projekty, ktoré sú vždy fajn, zábavné, stretnem tam vždy nových ľudí a o tom to celé je. Mám rád zábavu, šou, tak prečo nie? Treba žiť, baviť sa a nezabúdať sa smiať, lebo všetko je v živote len raz.

Vyštudovali ste ekonómiu, využívate ju niekde v živote?

Vyštudoval som Podnikovo-hospodársku fakultu na Ekonomickej univerzite v Bratislave a rád prehlasujem, že ma stále živí spev a muzika. Aj som rozmýšľal, či sa zo mňa nestane „znalec“, lebo som v druhom stupni štúdia študoval ekonomické znalectvo, ale zatiaľ nad tým neuvažujem. Momentálne uvažujem nad mojim štvrtým albumom – je to môj plán číslo jeden na rok 2018.

Ako to vyzerá s vašimi hudobnými vystúpeniami, kde všade vás môžu vaši fanúšikovia vidieť a počuť naživo?

Mám svoju webovú stránku alebo cez sociálne siete sa môžem spojiť so svojimi fanúšikmi. No a teraz je obdobie plesov a firemných novoročných večierkov.

Vaším veľkým koníčkom je šport…

Hrám futbal v mužstve nazvanom MUFUZA – mužstvo futbalových zázrakov, kde je zázrak, keď dostanem niekedy loptu. Okrem toho ma teraz prijali do amatérskeho hokejového mužstva, tak dúfam, že neprídem o zuby. Mám rád aj cyklistiku, ale s tou opatrnejšie, predsa len ešte nemám deti a každý deň na bicykli by mi mohol ublížiť, aj keď Sagan to dal.

Viete si už predstaviť, že by vám doma vrešťalo také malé stvorenie, ktoré by slabikovalo „ta-to“?

Fuuu, mal som taký sen, že som mal dieťa a plakalo, zobudil som sa celý spotený, že čo s ním? Ale nebránim sa, čo príde to bude – vychoval by som. Však aj babky by pomohli, aj frajerka, ktorá možno príde…

Čo zaujímavé vás čaká tento rok?

Môj každý rok je taký zaujímavý, že to neviem povedať a predpokladať už vôbec. Ale teším sa na hrania s kapelou, na nahrávanie v štúdiu, na ten nový album, ktorý chcem vydať… To sú vždy pekné momenty a neskôr spomienky.

(olv)

Foto: Anna Olvecká pre NN