Trump odmieta správy Washington Post o ukončení vyzbrojovania sýrskych rebelov

Prezident Spojených štátov Donald Trump obvinil denník Washington Post z “fabrikovania” faktov o svojom údajnom rozhodnutí zrušiť tajným program CIA na vyzbrojovanie a tréning tzv. umiernených rebelov v Sýrii, ktorí bojujú proti Bašárovi Asadovi.

“Amazon Washington Post fabrikuje fakty o mojom ukončení masívnych, nebezpečných a hanebných platieb sýrskym povstalcom, ktorí bojovali proti Asadovi,” napísal prezident 25. júla na sociálnej sieti Twitter.

Trumpovo rozhorčenie súvisí s článkom zverejnenom 19. júla, v ktorom Washington Post uviedol, že údajný zámer skoncovať s vyzbrojovaním tzv. umiernených rebelov v Sýrii, naznačuje “záujem” prezidenta o upokojenie Ruska.

Rozhodnutie šéfa Bieleho domu o ukončení programu CIA pod názvom “Timber Sycamore” prebehlo údajne po konzultácii s riaditeľom CIA Mikeom Pompeom a poradcom pre národnú bezpečnosť Herbertom Raymondom McMasterom ešte pred prezidentovým stretnutím s Vladimírom Putinom, ktoré sa začiatkom júla uskutočnilo v nemeckom Hamburgu. Americký a ruský prezident dosiahli počas stretnutia v rámci samitu G20 dohodu o prímerí na juhozápade Sýrie.

Národné Noviny o článku denníka Washington Post písali tu: http://narodnenoviny.sk/trump-chce-skoncovat-s-programom-cia-na-podporu-syrskych-povstalcov/

V ďalšom príspevku na sociánej platforme Twitter sa americký prezident spýtal: “Je Washington Post, produkujúci falošné správy používaný ako lobingová zbraň proti Kongresu, aby politici neskúmali daňový monopol Amazonu?”

Trump svoje znepokojenie nad redakčnou politikou Washington Postu už vyjadril v predchádzajúcich príspevkoch na Twitteri, kde sa zmienil, že vlastníkom novín je majiteľ jedného z najväčších internetových obchodov Amazon – Jeff Bezos. V októbri minulého roku tiež vyhlásil, že “Amazon, ktorý kontroluje Washington Post, by mal platiť obrovské dane, ktoré však neplatí”.

 Dodávame, že Jeff Bezos sa ako šéf Amazonu zúčastnil niekoľkokrát stretnutia skupiny Bilderberg, kde sa každoročne ohľadne politiky, ekonomiky, médií, vedy a stratégie západných elít, radia vplyvní ľudia, ktorí presadzujú globalistickú agendu.

Foto zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=P8MGf6CyqsM

(tom)