TWIINS: Chceme mať rodinu, v akej sme vyrastali

TWIINS: Chceme mať rodinu, v akej sme vyrastali

Sestry Daniela a Veronika Nízlové, známe ako duo Twiins si svoje súčasné umelecké aj súkromné obdobie života pochvaľujú. Hoci sú v jednom kolotoči a neustále na cestách, vnímajú aj príchod blížiacich Vianoc. Podľa ich vlastných slov, sú predovšetkým spokojné, čo prezradili našej kolegyni Anne Olveckej.

Všimli ste si aj vy, populárne dvojčatá, že čím ste staršie, tým ste aj na prvý pohľad odlišnejšie?

Veronika: Myslíme si, že je to normálne, dospeli sme, každá sme iná osobnosť, aj keď sme v mnohom rovnaké. Nezamýšľame sa nad tým, ale už nám to povedali aj iní. Na druhej strane, aj dnes sa mnohí pýtajú, ako nás môže niekto rozoznať…

Pomýšľate už aj na deti? Máte po tridsiatke…

Veronika: Ak pán Boh dá, chceli by sme sa stať mamičkami približne v rovnakom období, aby sme spolu kočíkovali, užívali si materské radosti aj starosti. Sme zvyknuté životné situácie prežívať spoločne. Samozrejme, túžime po rodine, akú sme mali my – skvelí rodičia, ktorí držia spolu a sú tu vždy pre nás.

Väčšina vašej súčasnej produkcie je nahratá v anglickom jazyku…

Daniela: Na jar sme vydali slovenský singel, ktorý nám napísali Robo Burian a Adi Čírová, sestra Márie Kachútovej – Čírovej. Pravdou je, že prevláda angličtina, ale nevylučujeme, že sa vrátime opäť rady aj k slovenským pesničkám.

Blížia sa Vianoce – ako ich budete prežívať?

Veronika: Prvýkrát ideme na chatu do Osrblia k mojim svokrovcom, bude tam celá rodina Nízlova, Krúpova a budeme všetci spolu, čo sa tešíme. Budeme veľa variť, lebo všetci máme iné zvyky. My napríklad nejeme mäso na Vianoce, len bielu kapustnicu, oni zase vyprážajú rezne a červenú mäsovú polievku, takže bude veselo…

Ste mimoriadne štíhle, nebojíte sa, že cez sviatky priberiete?

Daniela: Vôbec nie, sme dosť rozlietané, máme aj nejaké vystúpenia, takže cez Vianoce nie, skôr priberáme a musíme si dávať pozor v lete, keď sú grilovačky.

Darčeky pripravujete vopred počas celého roka, alebo až na poslednú chvíľu?

Daniela: Našich blízkych aj kamarátky zvykneme obdarúvať počas celého roka, takže na Vianoce nejaké obrovské dary nekupujeme, nezháňame, nestresujeme sa tým. Dochádza nám pomaly aj inšpirácia, lebo mamina bude mať tento týždeň päťdesiatku, tak naozaj nevieme, čo jej máme darovať. Asi sa jej spýtame. A odpoveď bude – ja nič nepotrebujem, ja všetko mám, takže sme opäť na začiatku…

A vy dve ste si už vybrali, máte nejaké želania?

Daniela: Máme zdravie, to je podstatné a budeme všetci spolu. No maminka má obchod s bielizňou, tak som napísala Ježiškovi, že by som prijala od maminky nové pyžamko…

Veronika: A ja zase pekný huňatý župan.

Domáce práce si delíte s manželom, Veronika?

Veronika: Priznám sa, že z domu sme naučené na poriadok, rovnako môj manžel je veľmi poriadkumilovný. Keď som aj na cestách, prídem domov, všetko je upratané. Nikdy som po ňom nemusela nič upratovať.

Daniela: Veronika má výborných a milých svokrovcov, prijali aj mňa ako svoju, je to aj tým, že sme dvojičky. Skutočne sa cítime spolu všetci dobre, takže sa tešíme aj na spoločné sviatky.

(olv) 

Foto: Anna Olvecká pre NN