V Bratislave bolo verejné zhromaždenie občanov pod heslom Spoločne za Slovensko  MY SME TU DOMA!

V Bratislave bolo verejné zhromaždenie občanov pod heslom Spoločne za Slovensko MY SME TU DOMA!

Na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave sa v piatok 13. apríla 2018 pod názvom „My sme tu doma“ stretli občania, ktorým nie je ľahostajné súčasné dianie na Slovensku. Aj napriek dôslednému bojkotu zo strany takzvaných mienkotvorných médií, ktoré na túto akciu uplatnili ako vždy informačné embargo, zišlo sa niekoľko sto občanov, ktorým nie je ľahostajný osud  Slovenska. 

Ako prvý vystúpil na pódium nezaradený poslanec parlamentu Peter Marček, ktorý ostro odsúdil predstaviteľov opozície, ktorí sa podľa jeho slov snažia z celej situácie, ktorú odštartovala vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, vyťažiť čo najviac pre seba. „Snažia sa zvrátiť politický vývoj a vrátiť sa k moci, aby mohli rozkrádať Slovensko,“ povedal vo svojom prejave.

Na zhromaždení vystúpil aj bývalý politik Ján Čarnogurský.  „Oslabovanie slovenskej vlády a vôbec slovenskej štátnej moci pokračuje. Nevolil som žiadnu stranu súčasnej vládnej koalície, ale inú vládu v súčasnosti na Slovensku nevidím. Preto som proti demonštráciám mládeže, za ktorými vidím manipuláciu. Preto sa zúčastňujem zhromaždenia občanov s alternatívnym postojom k súčasnej situácii,“ uviedol Čarnogurský.

Cieľom zhromaždenia zúčastnených vlastencov bolo verejne  vyzvať občanov Slovenska, aby nedovolili opozícii majdanizovať náš štát. Ako sa vyjadrili viacerí účastníci protestu „My sme tu doma“,   ide im o omnoho viac, ako opozícii. „Ide nám nielen o objektívne vyšetrenie vraždy novinára a jeho priateľky, ale zároveň nám ide aj o vyjadrenie postoja doposiaľ mlčiacej väčšiny, ktorá je zásadne proti destabilizácii ústavného poriadku SR,“ zaznelo okrem iného v jednom z prejavov.

(dam, Foto: autor)