V rámci boja proti západnej propagande by mali predstavitelia Ruska využívať viac angličtinu

V rámci boja proti západnej propagande by mali predstavitelia Ruska využívať viac angličtinu

Člen výboru pre informačnú politiku dolnej komory ruského parlamentu povedal, že ruskí zákonodarcovia by mali spravovať svoje sociálne siete v angličtine, aby tak predišli dezinformáciám a odhalili klamstvá šírené zahraničnou propagandou.

„Rusko má pomerne dosť veľa politikov a štátnych úradníkov, ktorí sú registrovaní na sociálnych platformách, ale svoje príspevky uvádzajú v ruštine, čím sa zameriavajú len na rusky hovoriace publikum. Potrebujeme však, aby sa dostali do sveta. To nebude ťažké. musia sa zaregistrovať iba v sociálnych sieťach, ktoré sú v niektorých krajinách populárne a písať, čo sa deje v Rusku,“ uviedol Anton Gorelkin.

Ruský poslanec poznamenal, že jeho plán je reálny, nakoľko široká verejnosť postupne stráca záujem o tradičné masmédiá a začína svoju pozornosť obracať na sociálne siete. Ako príklad uviedol amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý v tomto smere podľa jeho názoru zvládol nový spôsob komunikácie. „Celý svet teraz číta jeho tweety okamžite a bez akéhokoľvek procesu skresľovania,“ dodal ruský zákonodarca.

„Som presvedčený, že verejná aktivita našich politikov v zahraničných sociálnych sieťach a v cudzích jazykoch nám umožní vysporiadať sa so skreslenými a zámerne strašidelnými príbehmi o Rusku, ktorými zaujaté médiá sýtia Európanov a Američanov. Bolo by to celkom obstojná vlastenecká reakcia na pokusy očierňovať náš veľký národ,“ uzavrel ruský poslanec.

Pripomíname, že Rusko v rámci informačnej vojny so západnými médiami spustilo pred takmer 13 rokmi spravodajský kanál RT, ktorý je v západných štátoch veľmi populárny. Svojim charakterom, ladením správ a informačnou hodnotou sa výrazne líši od propagandy korporátnych médií.

Foto zdroj: http://www.kokasexton.com/connecting-social-media-creepy/

(tom)