V Ružinove privítajú aj majstra pantomímy Milana Sládka

Bratislava bude hostiť v rámci festivalu Ružinow 2017 majstra pantomímy Milana Sládka. Jeho predstavenie Milan Sládek Extra je prierezom najúspešnejších scén a príbehov z jeho kariéry i života. Festival sa začne 2. decembra a potrvá do 10. decembra.

Výber najúspešnejších pantomimických etúd slávneho slovenského míma, môžu diváci vidieť 9. decembra. Obľúbený program otvára dvere priamo do dielne umenia pantomímy a ukazuje, ako herec prekladá realitu do mimického výrazu. Medzi ďalšie výborné vystúpenia budú patriť aj pesničky tria Marián, Marek a Martin Geišberg. Ich hudba je charakteristická jedinečnou poetickosťou, ktorá rozosmeje, rozplače, aj roztancuje. Biele divadlo ponúkne klasickú inscenáciu Peter a Lucia, dielo Romaina Rollanda, ktoré približuje autorov pacifistiký pohľad na svet. Festival uzavrie kapela Kapucín, ktorej členmi sú mnísi. Hrajú blues, rock´n´roll aj rock, používajú hudbu ako humor, aby sprostredkovali poznanie seba, človeka, sveta, Boha.

Festival nezabúda ani na päťsté výročie reformácie – 5. decembra budú v Divadle pod kostolom diskutovať katolícky a evanjelický dekan teologickej fakulty Miloš Lichner a Ľubomír Batka a ponúknu súčasný pohľad na reformáciu. Budú sa zaoberať aj tým, čo dnešné kresťanské cirkvi ponúkajú Slovensku a Európe a čo dnes Slovensko a Európa od kresťanov potrebujú. Diskusia sa bude snažiť odpovedať aj na otázku, prečo majú dnes k sebe evanjelici a katolíci bližšie ako v minulosti, ale zároveň aj objasní, v akých veciach jednota zatiaľ nie je možná.

Ilustračné foto zdroj: http://www.otstrasbourg.fr/en/infos/F223012853_exposition-mime-marceau-strasbourg.html

(iri)