V Trenčíne pribudla cyklostrasa z Juhu do centra

V Trenčíne pribudla cyklostrasa z Juhu do centra

V minulý týždeň bola daná do predčasného užívania cyklotrasa na Soblahovskej ulici. Zhotoviteľ ešte upravuje trávnaté plochy a odstraňuje nedostatky na niektorých častiach chodníkov.

V rámci jednej z dvoch etáp budovania cyklotrasy spod Juhu do centra bola rozšírená komunikácia, upravená križovatka Soblahovskej ulice s Cintorínskou, vybudovaný chodník pod oporným múrom cintorína. V úseku cyklotrasy na Soblahovskej ulici sú už všetky autobusové zastávky zasunuté mimo komunikácií.

Po tom, ako bola dokončená cyklotrasa aj v úseku od kruhového objazdu po bývalú zdravotnícku školu, sa dnes cyklisti bezpečne dostanú spod Juhu až do centra mesta.  Mesto investovalo do tejto akcie 500 tisíc eur.

Mesto Trenčín pretína Vážska cyklomagistrála, po ktorej sa je možné dostať z Trenčína do Piešťan, Považskej Bystrice, Nemšovej či cez Soblahov do Mníchovej Lehoty, Trenčianskej Turnej, Selca až do Trenčianskych Stankoviec. Vážska cyklomagistrála patrí medzi najdôležitejšie cyklistické komunikácie na Slovensku. Spája Kysuce a Horné Považie so Stredným a Dolným Považím. Jej dĺžka sa podľa rôznych zdrojov líši, na trase Starhrad (okres Žilina) – Madunice (okres Hlohovec) je to približne 167km.

Foto zdroj: http://www.dennikrelax.sk/Relax/Sportove-centra/Cyklovylety-po-Liptove-so-sprievodcom-/

(iri)