VIDEO: Čínske strategické bombardéry v akcii – cvičenie

Čínske strategické bombardéry vykonali cvičenia na ostrovnom útese v južnej Číne. Cvičenie pozostávalo zo  vzletu a úderu na terningové ciele.
Vojenský zdroj povedal čínskej tlačovej agentúre Xinhua , že cvičenia prebiehali „nedávno“ v „južných vodách“ . Bombardéry odleteli zo základne v južnej Číne a zasiahli tréningový cieľ predtým, než začali cvičiť vzlet a pristátie na postavenom  letisku  na  umelom ostrove , povedal.
Cvičenie bolo zamerané na zvýšenie bojovej kapacity vzdušných síl pri riešení bezpečnostných hrozieb pochádzajúcich z mora, dodal zdroj.

Xian H-6 je strategický bombardér, ktorý bol vyvinutý na základe sovietskeho Tupolev Tu-16.  

Minulý týždeň Čína začala námorné skúšky svojho prvého domáceho leteckého dopravcu. Nádoba 77 000 ton typ 001A, určená na umiestnenie bojových lietadiel Shenyang J-15, sa očakáva, že do konca tohto roka vstúpi do vojenského námorníctva. ( Písali sme  – TU!)

Čína, Vietnam, Filipíny, Indonézia, Malajzia a Brunej majú všetky konfliktné územné požiadavky a ambície v južnej Číne. Peking buduje umelé ostrovy a nasadzuje vojenskú infraštruktúru v súostroví Spratly (Nansha) a Paracel (Xisha) s cieľom posilniť svoje pozície napriek protestom zo strany jej susedov a USA, ktorá je znepokojená rastúcim čínskym vplyvom v regióne.

Washington posiela svoje plavidlá a lietadlá, aby vykonávali hliadkové misie v blízkosti sporných umelých  ostrovov  budovaných  Čínou.   Peking trvá na tom, že „provokatívne“ akcie zo strany USA  podkopávajú čínsku suverenitu a ohrozujú silu krajiny.

 

Foto zdroj: https://baomoi.com/trung-quoc-de-doa-tau-thuyen-may-bay-o-bien-dong/c/26161594.epi