VIDEO: Pád lietadla v Havane prežili zo 113 ľudí zrejme len traja

Len tri osoby prežili v piatok nehodu lietadla prevádzkovaného kubánskymi aerolíniami Cubana de Aviación, ktoré sa zrútilo bezprostredne po štarte z letiska v hlavnom meste Havana do priľahlého poľa.

Uviedol to kubánsky štátny denník Granma, ktorého správu prevzala agentúra DPA. Ako však medzitým uviedla agentúra AP, oficiálny počet zatiaľ nebol zverejnený. Podľa predošlých informácií sa v lietadle typu Boeing 737 nachádzalo 104 cestujúcich a deväťčlenná posádka. Uvedené tri osoby, ktoré boli nažive, previezli do nemocnice v kritickom stave.

Väčšinu cestujúcich havarovaného kubánskeho lietadla kubánskych aerolínií, tvorili Kubánci. Informuje o tom agentúra DPA s odvolaním sa na kubánsky štátny denník Granma.

Zábery z miesta havárie, ktoré získala RT video agentúra Ruptly, ukázali, že záchranári a zdravotníci pomáhajú miestnym obyvateľom nosiť jedného z cestujúcich na nosidlách smerom k núdzovému vozidlu.

Lietadlo smerovalo z havanského Medzinárodného letiska Josého Martího do mesta Holguín na východe Kuby. Dopadlo na maniokovú plantáž blízko vzletovej dráhy, pričom bolo ťažko poškodené a horelo.

Okrem záchranárov, zdravotníkov a hasičov na miesto vyrazili aj viacerí predstavitelia kubánskej vlády vrátane nového prezidenta Miguela Díaza-Canela. Pri vraku lietadla sa začali zhromažďovať taktiež príbuzní cestujúcich, ktorých však požiadali, aby sa presunuli k letiskovému terminálu.

Havarované lietadlo mala Cubana de Aviación prenajaté od mexickej spoločnosti Deamojh. Nemenovaný zamestnanec tejto spoločnosti, ktorého citovala AP, potvrdil, že ide o jedno z jej lietadiel a dodal, že z Mexika pochádzalo aj šesť členov posádky.

Mnoho svojich starších strojov dopravca Cubana de Aviación v posledných mesiacoch vyradil pre technické problémy.

Foto zdroj: https://www.lrytas.lt/pasaulis/ivykiai/2018/05/18/news/havanos-oro-uoste-nukrito-lektuvas-yra-auku-6337381/