Vstup Čiernej Hory do NATO je podvod na občanoch a geostratégia vojensko-priemyselného komplexu

Vstup Čiernej Hory do NATO je podvod na občanoch a geostratégia vojensko-priemyselného komplexu

Severoatlantickej aliancii sa podarilo nielen uzatvoriť pobrežie Jadranského mora pre seba, ale v konečnom dôsledku si aj podriadilo celú Čiernu Horu. Pre spravodajský portál Sputnik to povedal bývalý starosta čiernohorského mesta Cetinje.

Alexandar Aleksič, ktorý je v súčasnosti opozičným aktivistom, vyhlásil, že súčasná situácia čiernohorskej politickej scény by sa mala posudzovať len v kontexte nových okolností, ktoré vznikli po vstupe Podgorice do NATO proti vôli občanov.

“Toto rozhodnutie sa uskutočnilo v rámci mocenských síl skrytých pred očami slabého prezidenta Trumpa. Od jeho inaugurácie sa nádej, že Washington zmení svoju zahraničnú politiku, zrútila ako domček kariet,” uviedol Aleksič, ktorý v tejto súvislosti pripomenul viacero rezignácií členov Trumpovho tímu.

“Po pristúpení Čiernej Hory k Aliancii, NATO nielenže uzavrelo svoj jadranský prah, ale prevzalo dokonca kontrolu nad všetkými silovými ministerstvami v Čiernej Hore.  A navyše prevzalo aj kontrolu nad domácou a zahraničnou politikou štátu, nad vládou aj opozíciou,” vysvetlil pre Sputnik čiernohorský aktivista.

Na otázku, čo hovorí na poznámky amerického viceprezidenta Mikea Penca, že Čierna Hora je lídrom regiónu, Aleksič vyhlásil, že súčasné vedenie v štáte si nespája so žiadnymi pozitívnymi asociáciami.

“Čierna Hora je vodcom regiónu, pokiaľ ide o počet delfínov usmrtených na jej pobreží, objemu dovážaných potravín, rybolovu za využitia dynamitu, nedostatku vlastnej produkcie, štátneho dlhu a neschopnosti kontrolovať svoj vzdušný priestor,” dodal exstarosta.

Okrem toho poukázal aj na “slabú úroveň investigatívnej žurnalistiky, spoluprácu medzi štátnym aparátom a kriminálnymi elementami, počet novovytvorených strán trpiacich politickou impotenciou, ako aj rýchlosťou akou napreduje uskutočňovanie operácií na transplantáciu obličiek”.

V odpovedi na otázku, ako vidí úlohu Čiernej Hory v rámci NATO, Aleksič povedal, že táto rola “bude priamo úmerná veľkosti a sile krajiny”. V tejto súvislosti pripomenul, že “armáda Severoatlantickej aliancie disponuje 7,5 miliónmi vojakov, zatiaľ čo čiernohorská armáda ich má 2350”.

“To len dokazuje, že vstup Čiernej Hory do NATO je geopolitika a geostratégia. Tento krok bol vykonaný americkým vojensko-priemyselným komplexom, ktorý riadi impérium a rozhoduje o tom, čo sa v Čiernej Hore má vybudovať,” zdôraznil opozičný aktivista.

Aleksič na záver varoval, že členstvo Čiernej Hory v Aliancii je podvodom a destabilizáciou na posilnenie kriminálnych zoskupení, vrátane zanechania dodatočných dlhov štátu.

Foto zdroj: http://www.malyprinc.sk/clanky/2016/cierna-hora-balkansky-skvost-nepoznaceny-turizmom

(tom)