Zástupcovia vládnych orgánov aj podnikatelia z Ruska a Slovenska rokujú o spolupráci

Zástupcovia vládnych orgánov aj podnikatelia z Ruska a Slovenska rokujú o spolupráci

Stretnutie, ktoré sa koná v utorok a v stredu 19. a 20. decembra, organizuje Ruské exportné centrum, vládna inštitúcia pre podporu vývozu. Po spoločných raňajkách sa pozornosť uprie na vzájomné rozhovory a ďalší deň bude pokračovať obchodnými cestami do slovenských podnikov.

Záujem o vzájomnú spoluprácu je najmä v oblasti výroby energie vrátane jadrovej, v cestovnom ruchu, v zdravotnej starostlivosti, v oblasti liečiv, hovoriť sa bude technológiách a priemysle, poľnohospodárstve a spracovaní potravín, ale aj o vojenskej a technickej spolupráci.

Témami rozhovorov budú moderné hnacie sily rozvoja Slovenskej republiky a jej partnerských príležitosti, SR ako obchodný partner pre ruské spoločnosti v strednej a východnej Európe, nové horizonty medzinárodnej spolupráce medzi podnikmi či perspektívy slovenského trhu pre malé a stredné ruské podniky či spoločné podniky.

Foto zdroj: http://www.javys.sk/sk/informacny-servis/aktuality-tlacove-spravy-napisali-o-nas/tlacove-spravy/1702-jadrova-energeticka-spolocnost-slovenska-a-s-zapisana-v-obchodnom-registri

(iri)